Aktualności

XXIV Targi Wydawców Katolickich

XXIV Targi Wydawców Katolickich

W dniu 23 listopada 2023 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie rozpoczynają się targi książki katolickiej. Wydawnictwo „Gaudium” jak co roku będzie aktywnie uczestniczyć w tym znanym na lubelskim rynku wydarzeniu. Na naszym stoisku zaprezentujemy kilka nowych publikacji, m.in. dla: księży pracujących z młodzieżą, środowiska Kościoła Domowego oraz dzieci.

więcejDodano: 16-11-2023
 Nowe podręczniki od września 2023

Nowe podręczniki od września 2023

W ramach serii podręczników do nauczania religii pt. "Z Bogiem przez życie" powstają nowe podręczniki do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które zaczną obowiązywać w roku szkolnym 2023/2024
Wykazy numerów programów i zatwierdzeń do materiałów dydaktycznych są umieszczone na stronie www.kulkat.pl/Aktualności

więcejDodano: 28-04-2023
FENIKS 2023 w kategorii nauki kościelne

FENIKS 2023 w kategorii nauki kościelne

Serdecznie gratulujemy arcybiskupowi Stanisławowi Budzikowi nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2023 w kategorii: nauki kościelne. I bardzo się cieszymy, że dzieło naszego Pasterza pt. Doctor Pacis. Teologia Pokoju Świętego Augustyna wydane przez Gaudium we współpracy z Wydawnictwem KUL uzyskało uznanie Kapituły i zostało obdarowane prestiżową nagrodą środowiska katolickiego.

Jeszcze raz gratulujemy!

więcejDodano: 20-04-2023
XXVIII Targi Wydawców Katolickich 20-23 kwietnia 2023

XXVIII Targi Wydawców Katolickich 20-23 kwietnia 2023

W najbliższy czwartek rozpoczynają się XXVIII Targi Wydawców Katolickich w Warszawie (Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego). Zachęcamy wszystkich miłośników książki do zapoznania się z szeroką i ciekawą ofertą handlową wystawców katolickich.

Uroczyste otwarcie Targów wraz z odczytaniem listy laureatów Nagrody Feniks 2023 nastąpi 20 kwietnia w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.
Targi można odwiedzać codziennie od 10.00 do 18.30, a w niedzielę do 17.30

więcejDodano: 18-04-2023
Życzenia Wielkanocne 2023

Życzenia Wielkanocne 2023

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego niesie naszemu światu – pośród czasu burz – radość zwycięstwa dobra nad złem, łaski Bożej miłości nad ludzkim grzechem, nadzieję nowego życia. Wiara poranka dnia trzeciego odradza w nas tęsknotę za głębokim pokojem i prawdziwym szczerym spotkaniem z Drugim – Bliźnim – Siostrą i Bratem.

więcejDodano: 18-04-2023
„Ty, Małe Wielkoludy i Cztery Piękne Siostry” - nowość

„Ty, Małe Wielkoludy i Cztery Piękne Siostry” - nowość

Ty, Małe Wielkoludy i Cztery Piękne Siostry” to książka dla nastolatków z ewangelicznym podtekstem. Powieść została napisana przez Autorkę młodego pokolenia w gatunku fantasy o przygodach grupy przyjaciół, których rodzice posłali do krainy Nie z tej Ziemi, aby zdobywali doświadczenie i odpowiedzialnie wchodzili w dorosłość.

więcejDodano: 23-02-2023
Promocja książki

Promocja książki

19 stycznia 2023 r. w Trybunale Koronnym w Lublinie odbyło się spotkanie związane z prezentacją naszej publikacji „Zespół cmentarzy przy ulicy Lipowej w Lublinie. Przewodnik ekumeniczny” przygotowanej w ramach tegorocznych obchodów Tygodnia modlitwy o jedność chrześcijan. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: Abp Stanisław Budzik- metropolita lubelski i Bp Jan Cieślar- biskup diecezji warszawskiej Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego.

więcejDodano: 20-01-2023
Wykaz podręczników na rok 2022/2023

Wykaz podręczników na rok 2022/2023

Numery programów i zatwierdzeń do materiałów dydaktycznych w przedszkolu, szkole podstawowej i ponadpodstawowej dostępne w dniu publikacji poniższej informacji.

więcejDodano: 12-06-2022
Uroczysta Msza św. jubileuszowa z okazji 25-lecia kapłaństwa ks. Marka Szymańskiego

Uroczysta Msza św. jubileuszowa z okazji 25-lecia kapłaństwa ks. Marka Szymańskiego

19 maja w progach Wydawnictwa „Gaudium” z wielką radością gościliśmy ks. bp. Adama Baba, który przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji jubileuszu 25- lecia kapłaństwa dyrektora naszej oficyny. Wraz z Czcigodnym ks. Markiem Szymańskim modlili się pozostali tegoroczni Jubilaci oraz księża z instytucji kościelnych, autorzy naszych książek i pracownicy Wydawnictwa. Bardzo dziękujemy Księdzu Biskupowi za obecność i ciepłe słowa skierowane do uczestników tej uroczystości, a Księżom Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w każdej chwili kapłańskiego życia.

więcejDodano: 23-05-2022
Życzenia Wielkanocne 2022

Życzenia Wielkanocne 2022

W imieniu Wydawnictwa "Gaudium" przesyłamy życzenia radosnych, zdrowych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych.

więcejDodano: 13-04-2022

partnerzy i patroni

Wydawnictwo

Księgarnia

Drukarnia

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
Youtube
Twitter
instagram