Aktualność
Zyczenia

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia

Dodano: 20-12-2020
„Coraz rzadziej człowiek jest nazywany swoim własnym imieniem, coraz mniej będzie traktowany jako osoba, ten jedyny byt w świecie, który ma własne serce, swoje cierpienia, własne problemy, swoje radości i własną rodzinę. […] Jednakże «miłowanie najmniejszego z ludzi jako brata, jak gdyby był jedynym na świecie, nie jest stratą czasu»”.

Papież Franciszek, Fratelli tutti, 193

Tajemnica Bożego Narodzenia nieustannie rodzi w naszych sercach zdziwienie i podziw dla Bożej miłości przyoblekającej Słowo Boże w naszą ludzką naturę i pozwalającej człowiekowi po wsze czasy zbliżać się do źródeł zbawienia.
Jednak tegoroczne Boże Narodzenie przeżywać będziemy z wyjątkowym drżeniem serca, gdyż wkradł się w nasz czas naznaczony pandemią cień lęku o drugiego: o naszych bliskich, o naszych przyjaciół i współpracowników.
Niech w tę wyjątkową noc Bożego Narodzenia przebije się przez chmury obaw wołanie nieba: „Nie bójcie się! Oto zwiastuję Wam radość wielką! Dziś narodził się Wam Zbawiciel!”. Usłyszmy sercem to radosne wołanie i rozpoznajmy w małym bezbronnym Dzieciątku z Betlejem Zbawiciela, który świadczy wobec świata o bliskości Boga i daje ludzkiemu sercu, szukającemu odpowiedzi na pytanie o sens obecnych doświadczeń, odpowiedź w znaku wywyższenia ludzkiej natury i godności. Pochylmy się wraz z Maryją i Józefem w wierze nad tajemnicą życia, czyńmy to w naszych świątecznych wspólnotach i rodzinach, nie skąpiąc im swojej bliskości i czasu.

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia
oraz zdrowego i pełnego pokoju nowego roku 2021
życzy Wydawnictwo Gaudium.

partnerzy i patroni

Wydawnictwo

Księgarnia

Drukarnia

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
Youtube
Twitter