Aktualność

Czas i dźwięk - Msza i koncert pamięci profesora Andrzeja Nikodemowicza - podziękowanie

Dodano: 29-01-2018

W niedzielę 28 stycznia uroczyście obchodziliśmy pierwszą rocznicę śmierci kompozytora, profesora Andrzeja Nikodemowicza. Z tej okazji w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie odbyła się Msza Święta, a po niej koncert, podczas którego wykonano wybrane dzieła Andrzeja Nikodemowicza i Jana S. Bacha.
 
Uroczystą liturgię celebrował Jego Ekscelencja bp Mieczysław Cisło wraz z dyrektorem Wydawnictwa „Gaudium” ks. dr. Markiem Szymańskim, ks. Mirosławem Matusznym oraz ks. prof. Alfredem Wierzbickim, który wygłosił kazanie. Po Mszy ks. dr Marek Szymański zaprezentował książkę i podziękował wszystkim, dzięki którym mogła się ona ukazać. Pani Teresa Księska-Falger, redaktor Czasu i dźwięku, opowiedziała o pracy nad publikacją, o życiu i dziele Profesora oraz wprowadziła gości w świat muzyki Bacha i Nikodemowicza.
 
Cieszymy się, ze książka Czas i dźwięk. Spotkania z Andrzejem Nikodemowiczem ukazała się nakładem naszego Wydawnictwa. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w promocji publikacji. Podziękowania składamy również gościom uczestniczącym w wyjątkowych spotkaniach, na których prezentowaliśmy książkę. Mamy nadzieję, że niedzielny koncert pozostanie na długo w pamięci wszystkich obecnych gości.

 

Prezydent Miasta Lublin Program 2 Polskiego Radia TVP3 Lublin Katolicka Agencja Informacyjna

partnerzy i patroni

Wydawnictwo

Księgarnia

Drukarnia

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
Youtube
Twitter
instagram