ks. infułat Grzegorz Pawłowski

Ksiądz Infułat Grzegorz Pawłowski (Jakub Hersz Griner, ur. 23.08.1931 r. w Zamościu) – kapłan Archidiecezji Lubelskiej narodowości żydowskiej.

Dzięki pomocy polskich rodzin ocalał z nazistowskiej zagłady, w której zginęli jego rodzice i siostry. Po wojnie przyjął chrzest i wstąpił do WSD w Lublinie. W 1958 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Piotra Kałwy. Pracował jako wikariusz w parafiach: Żółkiewka, Boby, Chodel, Kurów, Głusk-Abramowice. W latach 1968-1970 odbył studia specjalistyczne z biblistyki na KUL. Od 1970 r. pracuje w Ziemi Świętej w Jafie jako duszpasterz katolickich wspólnot języka hebrajskiego i Polonii.

Jest autorem biograficznych książek wydanych przez Wydawnictwo „Gaudium”: Sługa Mesjasza, 2005 r., Ocalały z zagłady w służbie Mesjasza, 2012 r., W blasku kapłaństwa i w służbie Mesjaszowi oraz W blasku wiary, 2013 r.

reklama - biblia aramejska
baner za nim

partnerzy i patroni

Wydawnictwo

Księgarnia

Drukarnia

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
Youtube
Twitter