Ks. dr Marek Szymański

Ks. dr Marek Szymański (ur. 1972 w Poniatowej na Lubelszczyźnie), absolwent Wydziału Teologii KUL (1997). Odbywał studia doktoranckie w Philosophisch-Theologische Hochschule Sankt Georgen we Frankfurcie n. Menem (1999–2005) oraz uczestniczył w Seminarium Naukowym dla Pedagogów Polskich Yad Vashem w Jerozolimie (2006).

Jako duszpasterz pracował w parafiach: św. Józefa w Świdniku (1997–1998), Nawrócenia św. Pawła w Lublinie (1998–1999) i św. Andrzeja Boboli w Lublinie (2005–2006). Wspierał duszpastersko parafie w Niemczech: św. Donizego w Kelkheim Münster i św. Piotra w Dilingen n. Dunajem. Współpracował z Ośrodkiem Polskiej Misji Katolickiej w Offenbach n. Menem. Sprawował funkcję wychowawcy w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie (2006–2012). Wykładowca KUL (2007–2012), dyrektor Wydawnictwa Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” (od 2012).

Funkcje kościelne: konsultor Rady ds. Dialogu Religijnego KEP, sekretarz Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem KEP, zastępca dyrektora Archidiecezjalnego Centrum Dialogu Katolicko-Żydowskiego w Lublinie. Jako dyrektor Wydawnictwa „Gaudium” doprowadził do wydania serii podręczników do nauki religii Z Bogiem na ludzkich drogach, obejmującej wszystkie poziomy nauczania, oraz do rozpoczęcia edycji nowej serii Biblia Aramejska. W jej ramach ukazały się dwa tomy: Targum Neofiti 1: Księga Rodzaju (nagrodzona Feniksem w 2015) i Targum Neofiti 1: Księga Wyjścia.

partnerzy i patroni

Wydawnictwo

Księgarnia

Drukarnia

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
Youtube
Twitter
instagram