o. prof. dr hab. Andrzej Derdziuk

O. prof. dr hab. Andrzej Derdziuk (ur. 1962 r.), członek Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Wyświęcony na prezbitera w 1987 r. przez Jana Pawła II w Lublinie.

Jest profesorem doktorem habilitowanym nauk teologicznych. Pracownik Katedry Historii Teologii Moralnej i Teologii Moralnej Ekumenicznej na KUL. Specjalizuje się w historii teologii moralnej, spowiednictwie oraz teologii życia konsekrowanego. Jest autorem szesnastu książek i ponad trzystu artykułów. Pod jego redakcją ukazało się osiemnaście książek. Jest promotorem pod jego kierunkiem napisanych 24 doktoratów i 198 magisteriów. Prowadził rekolekcje dla kapłanów i osób konsekrowanych oraz świeckich w kraju i zagranicą. Jest opiekunem Grupy Modlitwy Ojca Pio i przewodniczy czuwaniom fatimskim na Poczekajce w Lublinie. Spowiada w parafii i domach zakonnych.

partnerzy i patroni

Wydawnictwo

Księgarnia

Drukarnia

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
Youtube
Twitter
instagram