Za oknem zimno i ciemno. Powrót do domu po pracy najczęściej kojarzy nam się w tym okresie z gorącym kubkiem herbaty bądź kawy. Zima to czas na regenerację oraz możliwość spędzenia większej ilości czasu w domu, chyba, że jesteśmy fanami sportów zimowych i z wielką chęcią odwiedzamy górskie szlaki, bądź narciarskie stoki. Pozostając przy propozycji numer jeden, abyśmy nie popadli w lenistwo i niedźwiedzi sen warto byłoby kreatywnie spędzać czas w domowym zaciszu. Wobec tego wpadłem na pomysł, aby przedstawić Państwu listę książek z naszego Wydawnictwa, które mogą zainspirować Was oraz skłonić do głębszych refleksji.

#ZIMOWALISTAGAUDIUM

I – #historia #działalność świętego #refleksje #duszpasterstwo #pokora #patriotyzm

Bez Wytchnienia autorstwa Doroty Krawczyk

Bez wytchnienia to fabularyzowana historia o życiu i działalności świętego człowieka, oddanego duszpasterza, pokornego dobroczyńcy, niestrudzonego wydawcy, szlachetnego kapłana, założyciela Zgromadzenia Sióstr Loretanek i umiłowanego przez ubogich Błogosławionego Ignacego Kłopotowskiego. Bohater powieści żył na przełomie XIX i XX wieku, w czasach bardzo trudnych dla Polski. Jednak nie załamywał rąk, lecz z całych sił starał się pracować na rzecz poprawienia stanu duchowego, moralnego i materialnego Polaków. Autorka wiernie i w atrakcyjnej formie przedstawia losy Błogosławionego Kapłana, posługując się językiem oddającym ducha epoki, w której dzieje się akcja powieści. Błogosławiony Ignacy Kłopotowski może stać się inspiracją dla wielu ludzi, którzy dzisiaj szukają drogi do świętości, dlatego warto sięgnąć po tę lekturę.

II – #papieżFranciszek #dialog #ekologia #wzajemnewsparcie #refleksje #przyszłość #ekoplaneta

Terra Futura autorstwa Carlo Petrini

Książka Terra futura. Rozmowy z papieżem Franciszkiem o integralnej ekologii to zapis trzech rozmów między Carlo Petrinim i papieżem Franciszkiem. Dyskusje prowadzone w przyjacielskiej i szczerej atmosferze są naznaczone świadomością powagi sytuacji i poszukiwaniem drogi naprawy wyniszczonego świata natury przez zachłanną działalność człowieka. Na publikacje składają się również oryginalne artykuły Carlo Petriniego, poruszające pięć ważnych tematów: bioróżnorodność, ekonomia, migracje, edukacja i wspólnota. Teksty te wskazują na nowe metody projektowania gospodarki i polityki oraz na perspektywy braterstwa między kulturami świata. Czytelnik, poznając treść publikacji, będzie mógł szerzej spojrzeć na problem katastrofy ekologicznej i etycznej odpowiedzialności każdego człowieka za stan Ziemi, która jest naszym domem.

III – #przyjaźń #braterstwo #rozważania #zrozumienie #człowiekprzyjaciel #ChrystusnaszymOjcem

„O przyjaźni” autorstwa ks. Lucjana Szubartowskiego

„O przyjaźni” to kolejny tom medytacji ks. Lucjana Szubartowskiego, dla którego „bycie przyjacielem” oznaczało interesowanie się tym, co drugi człowiek przeżywa i jakie stawia wymagania. Temat przyjaźni uległ dziś spłyceniu. Tym bardziej uznaliśmy za konieczne przedstawić wieloaspektowe spojrzenie ks. Lucjana na tę kwestię. Czym jest przyjaźń? Jakie są obowiązki przyjaciela? Co oznacza bycie przyjacielem Chrystusa?. To tylko niektóre z wielu interesujących zagadnień znajdujących się w kolejnej pozycji serii „Medytacje”.