Redakcja

 

Redaktorzy są odpowiedzialni za opracowanie tekstu pod względem merytorycznym i językowym. Uwzględnia ono korektę wszelkich błędów (stylistycznych, gramatycznych, ortograficznych, interpunkcyjnych). Wszelkie zmiany konsultowane są z autorem. Ich celem jest uzyskanie czytelności i komunikatywności publikowanego tekstu. 

Opracowanie redakcyjne publikacji obejmuje cztery etapy: dwie redakcje stylistyczno-merytoryczne oraz dwie korekty. Po redakcjach stylistyczno-merytorycznych oraz korekcie autorskiej tekst jest opracowywany komputerowo i następnie poddawany korektom.

Do redakcji napływają od autorów, również początkujących, propozycje publikacji, które są weryfikowane przez zespół redakcyjny. Do bardziej wnikliwej analizy przechodzą propozycje, których treść jest spójna z wartościami chrześcijańskimi promowanymi przez instytucje kościelne.

Wykonujemy prace redakcyjne dla zleceniodawców zewnętrznych. 

Współpracujemy z redaktorami mającymi doświadczenie w opracowywaniu tekstów specjalistycznych.

partnerzy i patroni

Wydawnictwo

Księgarnia

Drukarnia

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
Youtube
Twitter
instagram