Podręczniki

Podręczniki Wydawnictwa GAUDIUM

 


NOWE PODRĘCZNIKI DO NAUKI RELIGII ROK SZKOLNY 2023/24


Numery programów i zatwierdzeń do materiałów dydaktycznych

Nauczanie przedszkolne

Szkoła podstawowa

Nauczanie ponadpodstawowe


NOWA SERIA PODRĘCZNIKÓW DO NAUKI RELIGII ROK SZKOLNY 2020/21


Nowy podręcznik oraz poradnik metodyczny nauczyciela religii dla przedszkola grupa sześciolatków pod tytułem Jezus moim przyjacielem.
 
Znowelizowana ustawa o systemie oświaty przyniosła zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Od września 2017 roku wiek, od którego dziecko będzie musiało rozpocząć naukę w szkole podstawowej, to siedem lat. Pojawiła się więc grupa sześciolatków, dla których Wydawnictwo „Gaudium” przygotowało nowy pakiet pt. Jezus moim przyjacielem, na który składa się podręcznik dla ucznia oraz poradnik metodyczny dla nauczyciela religii. Pakiet przygotowany został od podstaw i charakteryzuje się nowoczesną grafiką i ciekawymi propozycjami zadań dla uczniów, a poradnik metodyczny opracowany przez katechetów-praktyków może stać się znaczącą pomocą w pracy katechetycznej w szkole w sytuacji, kiedy brakuje pomocy dla sześciolatków.

Grupa 6-latków Jezus moim przyjacielem

Seria podręczników Z Bogiem na ludzkich drogach

Informujemy, że zgodnie z decyzją Komisji Wychowania Katolickiego KEP prace nad nową Podstawą Programową Katechezy będą trwały około 2 lat. W okresie przejściowym obowiązuje Podstawa Programowa Katechezy z 2010 oraz zgodne z nią programy i podręczniki. W roku szkolnym 2017/2018 w VII klasie szkoły podstawowej stosowane będą podręczniki do I klasy gimnazjum a w roku szkolnym 2018/2019 w VIII klasie obowiązywać będą podręczniki do II klasy gimnazjum.


Seria podręczników do nauki religii Z Bogiem na ludzkich drogach prezentuje treści katechizmu Kościoła katolickiego w zupełnie nowej formie. Jej atutami są barwne, starannie dobrane ilustracje oraz ciekawe, twórcze zadania, zachęcające młodszych chrześcijan do otwarcia się na przygodę duchową z Jezusem.

Podręczniki i zestawy ćwiczeniowe dla uczniów (karty pracy na cały rok szkolny), metodyki dla nauczycieli, z bardzo szczegółowymi i przejrzystymi konspektami katechez oraz planami pracy wsparte są pomocami multimedialnymi w postaci m.in.: filmów, teledysków, prezentacji, map cyfrowych.

Oprogramowanie do tablic interaktywnych, elektroniczna wersja podręczników w formie multibooków i dodatkowe katechezy stanowią integralną część tej nowoczesnej serii.

Treści zawarte w podręcznikach konsultowano z przedszkolakami i uczniami, dlatego są one dostosowane do wieku odbiorców. Na bieżąco uzupełnia się je o uwagi katechetów i rodziców, o ile są merytorycznie uzasadnione.

Karty pracy dla młodszych dzieci zawierają szereg udogodnień, m.in. kolorowe naklejki.

W sezonie podręcznikowym Wydawnictwo organizuje promocje sprzedażowe dla swoich Klientów. Ponadto prowadzi sprzedaż detaliczną i hurtową, oferując swoim Odbiorcom korzystne warunki handlowe.

Elastyczne i sprawne działania Wydawnictwa „Gaudium” jako producenta i dystrybutora podręczników sprawiają, że nasza seria cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców.


Szkoła Podstawowa 1 Jesteśmy rodziną Pana Jezusa Szkoła Podstawowa 7 Spotykam Twoje Słowo Szkoła Ponadgimnazjalna 1 Świadczę o Jezusie w Kościele Szkoła Ponadgimnazjalna 3 Świadczę o Jezusie w rodzinie

 

partnerzy i patroni

Wydawnictwo

Księgarnia

Drukarnia

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
Youtube
Twitter
instagram