Zaproszenie na X Spotkanie Trzech Kultur w Wojsławicach

Serdecznie zapraszamy na jubileuszowe X Spotkanie Trzech Kultur w Wojsławicach oraz odbywający się w jego trakcie XVII Przegląd pieśni i piosenki religijnej. Wydawnictwo „Gaudium” ponownie może poszczycić się patronatem medialnym nad tym niezwykłym wydarzeniem. Spotkanie odbędzie się w dniach 15-17 czerwca 2018 roku.

Wojsławice są miasteczkiem, w którym żyli w zgodzie przedstawiciele trzech kultur: polskiej, ukraińskiej i żydowskiej, tworząc dziedzictwo kulturowe małej ojczyzny. Pielęgnując lokalną historię cyklicznie od 2009 organizowany jest festiwal trzech kultur, podczas którego odbywają się wydarzenia nawiązujące do każdej z kultur i religii m.in. nabożeństwa, koncerty, wystawy.

Wśród wielu wspaniałych atrakcji kulturalnych i duchowych, szczególnie zapraszamy na Przegląd pieśni i piosenki religijnej (niedziela, 17 czerwca o 13:00). Inspirującym doświadczeniem będzie również tradycyjne nabożeństwo prawosławne – panichida (sobota, 16 czerwca o 15:30). Niezwykłą okazją do poznania dziejów naszej ojczyzny jest spotkanie ze świadkiem historii, panią Eugenią Złotko, odznaczoną medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata (piątek,15 czerwca o 17:00). Trzy powyższe wydarzenia, to tylko część atrakcji, w jakich goście mogą uczestniczyć w trakcie XX Spotkania Trzech Kultur.

Cieszymy się, że Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” może wspomóc niezwykle aktywną społeczność Wojsławic w organizacji wspaniałych wydarzeń nadających również wymiar duchowy i religijny kulturze na Lubelszczyźnie.

Scroll to Top